Řeka - klub pro vodní sporty

Mikulášský Orientační Závod Prahou

52. ročník

Výsledky 52. ročníku ZDE


Kdy - Sobota 4.12.2021 od 9:00 hodin

Kde - v Praze

Díky covid-19 bude závod letos bez osobních kontaktů s organizátory a dalšími závodníky z ostatních oddílů, rodin apod.

Jak toho dosáhneme?

Převedli jsme soutěžní zadání, otázky, časomíru a hodnocení závodu do e-podoby. Spolu s tím jsme však letos museli vypustit teplé zázemí prostor gymnázia, a tedy i občerstvení, doplňkové soutěže, vyhodnocování vítězů a předávání cen Mikulášem. Také se nebude letos platit startovné.


Co bude letos pro závod zapotřebí?

Mobilní telefon (smartphone) s internetem a čtečkou QR kódů. Každé hlídce stačí jeden takto vybavený mobilní telefon, dále již klasicky tužku, papír na případné poznámky, mapu Prahy (s názvy a seznamem ulic) pro zakreslení bodů a případně průsvitný nepromokavý obal na mapu (pro případ deště, sněžení...) a samozřejmě dobrou náladu 😊.
poznámka: internetový prohlížeč Chrome přímo obsahuje čtečku QR kódů


Registrace

Registrace k závodu ZDE (bez registrace se nedostanete k zadání)


Organizace závodu:

Místo startu: vzhledem k rozmístění otázek doporučujeme okolí Malostranského gymnázia v Josefské 7 na Praze 1.

Čas startu hlavního závodu: sobota 4.12.2021, sami si zvolte dobu mezi 9:00 až 13:00 hod. Závod musíte dokončit nejpozději do 16:00 hod.

Celkové výsledky: budou dostupné na této stránce po 16:00. Zadání: bude zpřístupněné v sobotu v 9:00 na stránce MIKULÁŠSKÉHO ORIENTAČNÍHO ZÁVODU po přihlášení pomocí ID, které obdržíte při registraci (viz výše).

Nehodí-li se Vám termín hlavního závodu, můžete se MIKULÁŠSKÉHO ORIENTAČNÍHO ZÁVODU PRAHOU zúčastnit dle svých časových možností i později. Registrace, zadání a přehled výsledků zde budou dostupné a funkční až do soboty 11.12.21 včetně. Porovnejte své výsledky s účastníky hlavního závodu!


Popis závodu:

Mikulášský orientační závod Prahou (dále jen MOZ), konaný každoročně vždy první sobotu v prosinci, je orientační závod netradičně pojatý.
Při MOZ se sice musíte orientovat v terénu (v Praze), pracovat s mapou ale hlavní cíl je zodpovědět na otázky, jejihž odpovědi najdete kontrolních stanovištích a to v co nejkratším možném čase. K nalezení kontrolních stanovišť potřebujete hlavně jejich stručný popis, který naleznete v zadání. Pozor soutěžní otázky, respektive kontrolní stanoviště, jsou přeházené, nejdou po sobě, cestu mezi kontrolami si každá hlídka volí sama a nejlépe ještě předtím než vyběhne do pražských ulic!
O úspěchu v závodě rozhoduje počet správných odpovědí a v případě shody čas.Cíl závodu:

Cílem závodu je zvýšit schopnost dětí a mládeže orientovat se v Praze a navštívit místa, která nejsou běžně navštěvována (platí i pro dospělé závodníky a rodinné hlídky ) nebo místa, která navštěvovaná sice jsou, ale jejich umělecký, kulturní či historický význam bývá často opomíjen. Snažíme se připomenout dějiny a upozornit na zajímavosti. Závod je vždy zaměřen na konkrétní téma, podle kterého jsou volena místa, která hlídky navštíví. Naší snahou je zapojit do hry všestranné schopnosti závodníků, tzn. fyzickou sílu a vytrvalost, bystrý úsudek, rychlost a vhodné naplánování trasy, spolupráci skupiny, společné rozhodování, využívání znalostí jednotlivců pro potřeby týmu a mnohé další.

.:nahoru:.